سوالات متداول

آیا می‌توان با خرید ملک در کانادا اقامت دائم این کشور را گرفت؟

خرید ملک در کانادا می‌تواند یک راه سرمایه گذاری باشد و هیچ محدودیتی در زمینه خرید ملک برای خارجی‌ها وجود ندارد. ولی نکته مهم این است که اولا خرید ملک منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نمی‌شود و ثانیا افراد خارجی نسبت به شهروندان یا مقیمان دائم کانادا باید مالیات بیشتری بابت خرید ملک بپردازند.

آیا محدودیت سنی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا وجود دارد؟

بستگی به روش سرمایه گذاری دارد. در بعضی از برنامه‌های کارآفرینی استانی مانند برنامه کارآفرینی استان نیوبرانزویک، محدودیت سنی وجود دارد ولی در بعضی دیگر از روش‌ها، محدودیت سنی وجود ندارد.

در بعضی از روش‌ها هم مانند روش خوداشتغالی فدرال، سن از فاکتورهای امتیاز بندی است.

آیا داشتن مدرک تحصیلی برای اخذ ویزای سرمایه گذاری الزامی است؟

در اکثر برنامه ها الزامی به داشتن مدرک تحصیلی نیست اما ارائه آن می‌تواند امتیاز و در نتیجه شانس شما را برای اخذ ویزای سرمایه گذاری افزایش دهد.

آیا برای اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا، نمره زبان مورد نیاز است؟

بستگی به برنامه و روش سرمایه گذاری دارد. در بعضی از برنامه‌های سرمایه گذاری که منجر به اخذ ورک پرمیت می‌شوند، از ابتدا نیازی به ارائه نمره زبان نیست ولی بعدا در صورت درخواست برای دریافت اقامت دائم کانادا باید نمره زبان ارائه دهید.

در بعضی دیگر از روش‌های سرمایه گذاری مانند ویزای استارت آپ کانادا که مستقیما منجر به اخذ اقامت دائم می‌شود، باید از همان ابتدا نمره آیلتس جنرال حداقل 5 و یا معادل آن را ارائه دهید.

آیا می‌توانم خانواده‌ام را نیز با خود همراه کنم؟

بله. پس از تایید ویزای سرمایه گذاری خود در کانادا، می‌توانید همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال خود را با خود همراه کننید. اگر تحت برنامه مهاجرتی استان منیتوبا اقدام کنید، می‌توانید حتی برادر یا خواهر خود را نیز با خود همراه کنید.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا چقدر است؟

حداقل مبلغ سرمایه گذاری در کانادا ۱۰۰ هزار دلار است. البته مبلغ سرمایه گذاری در روش‌های مختلف سرمایه گذاری با هم متفاوت است.

چه مقدار باید در کانادا سرمایه گذاری کنم تا اقامت دائم بگیرم؟

مبلغ مورد نیاز برای سرمایه گذاری در کسب و کار خود در کانادا به برنامه مهاجرتی مورد نظر شما بستگی دارد که ما به آن اشاره کرده‌ایم (حداقل ۱۰۰,۰۰۰ دلار کانادا). همچنین این کسب و کار می‌بایست حداقل یک شغل تمام وقت برای یک شهروند یا مقیم دائم کانادا ایجاد کند.

چگونه ویزای سرمایه گذاری کانادا را بگیرم؟

الزامات متفاوتی با توجه به شرایط شما برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در کانادا وجود دارد. اما معمولا متقاضیان می‌بایست:

  • حداقل دارایی خالص مورد نیاز را اثبات کند. این مبلغ در هریک از برنامه‌های مهاجرتی استان‌های کانادا با یکدیگر متفاوت است (حداقل ۳۰۰,۰۰۰ دلار کانادا).
  • دارای حداقل دو سال سابقه مدیریت در کسب و کار خود باشند. این سابقه کار نیز شرایط مخصوص به خود را دارد.
  • قصد سرمایه گذاری یا خرید بیزنس در یکی از کسب و کارهای خدماتی و یا تولیدی داشته باشند.

تا زمان رسیدن جواب ویزای سرمایه گذاری کانادا چقدر زمان می‌برد؟

به برنامه و روش سرمایه گذاری بستگی دارد. به طور میانگین، اخذ ویزای سرمایه گذاری کانادا ممکن است از 6 ماه تا 2 سال طول بکشد.

برای ویزای سرمایه گذاری تمکن مالی به دلار آزاد محاسبه می شود یا دولتی؟

در حال حاضر به دلار آزاد محاسبه نمیشود ولی آفیسر های اداره مهاجرت این موضوع را میدانند که قیمت دلار بالاتر است. برای همین در پرونده های مختلف تصمیمات مختلف گرفته می‌شود.

سرمایه گذاری صد هزار دلاری در کانادا کدام است؟

برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا، مسیر پایلوت منطقه‌ای را برنامه سرمایه گذاری ۱۰۰ هزار دلاری می‌گویند چون حداقل مبلغ سرمایه گذاری برای این برنامه ۱۰۰ هزار دلار است.

آیا سابمیت پروفایل EOI هزینه دارد؟

خیر، EOI درخواست ویزا نیست و هیچ هزینه‌ای برای ایجاد یا ارسال پروفایل “اظهارنامه علاقه مندی” وجود ندارد.

با ۴۰۰ هزار دلار دو خانواده با هم می‌توانند از طریق سرمایه گذاری اقدام کنند؟

بله در بعضی برنامه های استانی مثل اونتاریو ۲ فرد میتوانند با هم اقدام کنند ولی پرونده ها جدا بررسی میشوند و ممکن است یکی از پرونده‌ها ریجکت شود. از مشاورین ما مشورت بگیرید برای انجام این کار چون مقداری پیچیده است.

آیا سازمان مهاجرتی نوید برای Owner Operator اقدام می‌کند؟

بله، ما در زمینه Owner Operator هم اقدام میکنیم. ولی این بدین معنی نیست که این روش، روش خوبیست. این روش، یکی از فنی‌ترین روشها است و باید همه موارد از روز اول پیش بینی شود و به تمام مراحل از روز اول که اقدام میشود تا روزی که اقامت گرفته میشود، فکر کرد. در غیر اینصورت ممکن است شما یک بیزینس گران بخرید و این بیزینس بسوزد و شما سرمایه خود را از دست بدهید. این برنامه، برنامه بسیار حساسی است و باید با دقت تمام پیش رود.

برای ثبت شرکت در کانادا، باید در ایران هم شرکت داشته باشیم؟

خیر الزامی در این خصوص وجود ندارد. شما می‌توانید از داخل ایران در کانادا شرکت ثبت کنید. اما برای کار در شرکت نیاز به کد مالیاتی دارید. در این خصوص باید یک فرد کانادایی را در کسب و کار خود شریک کنید تا به شما این کد تعلق بگیرد.

استارتاپ اقدام کنم یا سرمایه گذاری؟

بسته به سوابق کاری و سرمایه شما و گردش مالی تجارت شما در ایران دارد

آیا برای ویزای استارت آپ کانادا باید از پول خودم سرمایه گذاری کنم؟

خیر. نیازی به سرمایه گذاری پول خودتان نیست. منظور از حداقل سرمایه گذاری مورد نیاز، سرمایه‌ای است که توسط گروه‌های زیر مجموعه سازمان‌های معرفی شده تامین می‌شود.

متقاضیانی که با درخواست آن‌ها موافقت شده است، باید حداقل سرمایه گذاری برای کسب و کار کانادایی خود در نظر بگیرند. اگر سرمایه شما توسط شرکت‌های سرمایه گذارVenture Capital ریسک پذیر تامین می‌شود، این مبلغ باید حداقل ۲۰۰,۰۰۰ دلار باشد. اگر توسط گروه‌های سرمایه گذار فرشتهَAngel Investors  تامین می‌شود، باید حداقل ۷۵,۰۰۰ دلار باشد.

متقاضیان نیازی به تامین مبلغی برای سرمایه گذاری توسط انکوباتورها یا مراکز رشد نمی‌باشند. اما متقاضیان باید در برنامه‌های آن‌ها پذیرفته شوند.

آیا در برنامه استارتاپ، پس از ورود به کانادا بیزینس باید فعال باشد؟

تا زمان اخذ اقامت دایم بلی خصوصا کارکنان ضروری باید نشان دهند که پس از ورود به کانادا برای فعالیت تجارت چه کرده اند، ولی بعد از ان ضرروتی ندارد.

آیا برای ویزای استارت آپ کانادا نیاز به انجام معاینات پزشکی است؟

بله. انجام معاینات پزشکی برای شما و اعضای خانواده‌تان الزامی است.

پرونده ویزای استارت آپ کانادای من توسط چه کسی بررسی می‌شود؟

در ابتدا، سازمان معرفی شده مورد نظر شما میزان کارآیی کسب و کار شما را بررسی می‌کند.

در مرحله بعد، اداره مهاجرت کانادا، پرونده شما را پس از اینکه حمایت لازم از سازمان را دریافت کردید، بررسی می‌کند.

در آخر پرونده شما ممکن است توسط یک فرد مستقل نیز بررسی شود.

آیا فرمی وجود دارد که با تکمیل آن بتوان نامه حمایت از سازمان گرفت؟

خیر. برای دریافت نامه حمایت باید سازمان‌های معرفی شده را متقاعد کنید که ایده کسب و کار شما ارزش حمایت کردن داشته باشد. بدین منظور با سازمان مربوطه باید مکاتبه کنید و اطلاعات بیشتر را کسب کنید.

آیا اعضای یک تیم کارآفرین می‌توانند همگی با هم توسط ویزای استارت آپ به کانادا مهاجرت کنند؟

بله. تا ۵ نفر از این طریق به عنوان صاحبان یک کسب و کار می‌توانند اقدام کنند.

اگر از طریق ویزای استارت آپ به کانادا مهاجرت کنم و سپس کسب و کارم با شکست مواجه شود، چه اتفاقی می‌افتد؟

اگر کسب و کار شما با شکست مواجه شود، هیچ تغییری در وضعیت اقامت دائم شما بوجود نمی‌آید. دولت کانادا این مساله را درک می‌کند که هر کسب و کاری الزاما موفق نمی‌شود و این برنامه به گونه‌ای طراحی شده است که ریسک و خطر آن بین بخش دولتی و خصوصی تقسیم شود.

آیا ایده کسب و کار من باید مطابق با مدرک تحصیلی و سابقه کار من باشد؟

خیر الزامی وجود ندارد. بعضا در تیم‌هایی که تشکیل می‌شوند، هر عضو گروه دارای تخصص بخصوصی است و همگی افراد یک ایده واحد را پیش می‌برند.

مدت زمان رسیدگی به ویزای استارت اپ کانادا چقدر است؟‌

مدت زمان رسیدگی به پرونده ها دقیقا مشخص نیست. تجربه نشان داده که به صورت میانگین باید دو سال انتظار کشید. اگر قصد دارید زودتر نیاز دارید وارد کانادا شوید امکان درخواست ویزای کاری را برای راه اندازی کسب و کار خود دارید. ویزای کار را در مدت زمان کوتاه تری میتوانید دریافت کنید.

چند درصد از پرونده های استارتاپ، منجر به PR شده است؟

 به دلیل تخصصی بودن این ویزا ، در سال ۲۰۲۱ ظرفیت پذیرش گروه های مهاجرتی استارت اپ و خود اشتغالی  به ۱۰۰۰ پرونده کاهش پیدا کرد. بنابراین تنها هزار پرونده برای دو برنامه مهاجرتی. پس ظرفیت بسیار محدود است. همچنین به آمار ایرانیان پذیرفته شده در این برنامه رجوع کنید.

فرآیند اقدام جهت اخذ ویزای استارت آپ کانادا چگونه است؟

در ابتدا باید ایده کسب و کار خود را به یکی از سازمان‌های معرفی شده معرفی کنید و آن‌ها را متقاعد کنید که از شرکت نوپای شما حمایت کنند. پس از اینکه یکی از این سازمان‌ها تصمیم به حمایت از کسب و کار شما گرفت، اقدام به ارسال یک تعهدنامه به اداره مهاجرت کانادا و یک نامه حمایت به شما می‌کند.

روند معرفی ایده برای هر یک از سازمان های معرفی شده متفاوت است. برای کسب اطلاعات بیشتر باید با سازمان مربوطه مکاتبه کنید. اگر واجد شرایط باشید، می‌توانید مدارک و درخواست خود را ارسال کنید.

چگونه از سازمان‌های معرفی شده، نامه حمایت و پشتیبانی دریافت کنم؟

به صورت کلی ایده کسب و کار شما باید ارزش حمایت کردن توسط سازمان را داشته باشد.

روند اقدام برای هر سازمان متفاوت است.  برخی از سازمان‌ها به بیزینس پلان شما در ابتدا نیاز خواهند داشت. برای کسب اطلاعات بیشتر باید با سازمان مربوطه در ارتباط باشید.

منظور از designated Canadian Venture capital funds چیست؟‌

شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر مورد تائید اداره مهاجرت که متقاضی اجازه همکاری با آنها در جهت ارائه ایده تجاری خود را دارد را designated Canadian venture capital fund می‌نامند. جهت دریافت لیست کامل گروه با ما تماس بگیرید.

منظور از designated Canadian Angel investor groups چیست؟

این مورد نیز مانند مورد قبلی گروه های سرمایه گذار فرشته مورد تاییدی هستند که به متقاضی اجازه می‌دهند تا ایده خود را با آن‌ها در میان گذاشته و اگر مورد قبول آنها بود، برای اپلای جهت اخذ اقامت از طریق ویزای استارت آپ اقدام کند. جهت دریافت لیست کامل گروه با ما تماس بگیرید

آیا امکان گرفتن ساپورت از دو حامی وجود دارد؟

بله. ولی باید در مجموع حداقل میزان سرمایه گذاری مربوط به گروهی که مبلغ بیشتری را دارد را به عنوان سرمایه دریافت کنید و یکی از آنها باید نقش اصلی را داشته باشد. مثلا اگر دو شرکت مورد تائید در angel به ایده شما علاقه مند باشند و قصد سرمایه گذاری داشته باشند باید مجموعا ۷۵۰۰۰ دلار سرمایه گذاری کنند.  مثلا در صورتی که یک شرکت angel و یک شرکت venture با هم قصد سرمایه گذاری روی ایده شما داشته باشند، باید مجموعا حداقل ۲۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری شود.

دریافت حمایت از چند سازمان سرمایه گذار

متقاضیان می‌توانند از چند سازمان مشخص شده، حمایت دریافت کنند که به آن سندیکا می‌گویند. در این مورد، تمامی سازمان‌های حمایت کننده با یکدیگر تنها یک گواهینامه تعهد و یک نامه حمایت را برای متقاضیان صادر می‌کنند.

به محض اینکه یک شرکت سرمایه گذار ریسک پذیر در یک کسب و کار سرمایه گذاری کند، حداقل سرمایه گذاری کلی آن کسب و کار ۲۰۰,۰۰۰ دلار خواهد بود، حتی اگر یک گروه سرمایه گذار فرشته نیز در همان کسب و کار سرمایه گذاری کند.

اگر کسب و کار توسط یکی از گروه‌های سرمایه گذار فرشته حمایت می‌شود، اما از شرکت‌های سرمایه گذار ریسک پذیر حمایت دریافت نکند، حداقل مبلغ کلی که باید در آن کسب و کار سرمایه گذاری شود، ۷۵,۰۰۰ دلار خواهد بود.

آیا با هر بیزینسی می‌توان وارد برنامه استارت آپ کانادا شد؟‌

خیر. باید بیزینس شما جزو بیزینس هایی باشد که محصول آن با پتانسیل رشد بالا یا همان high-growth هستند.

چطور مطمئن شوم که شرکت های سرمایه گذاری معتبر هستند و آیا باید به من نامه ای بدهند؟

لیست شرکت‌ها در سایت اداره مهاجرت کانادا اعلام شده است. در صورتی که شرکت های سرمایه گذاری با ایده شما موافقت کنند، یک نامه برای شما و یک نامه برای اداره مهاجرت ارسال می‌کنند و سپس شما می توانید برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق برنامه استارت آپ کار خود را آغاز کنید

چند متقاضی می‌توانند از طریق یک بیزینس پلان به کانادا مهاجرت کنند؟

حداکثر ۵ متقاضی. البته باید راه اندازی ایده مورد نظر نیاز به افراد معرفی شده داشته باشد. هر کدام از افراد، با دقت توسط اداره مهاجرت بررسی می‌شوند و باید حداقل شرایط ذکر شده در بالا را داشته باشند. همچنین هر کدام از این افراد باید حداقل ۱۰٪ از حق رای شرکت را داشته باشند.

نکته مهم: اگر یکی از متقاضیان در این برنامه توسط آفیسر مردود شود، تمامی افراد دیگر هم مردود خواهند شد.

آیا پس از دریافت اقامت دائم کانادا، متقاضی ملزم به راه اندازی ایده مورد نظر است؟

خیر. در صورت دریافت اقامت دائم در این روش هیچ مسئولیتی در هنگام ورود به کانادا برای او وجود نخواهد داشت.

برای برنامه استارتاپ شما با شتاب دهنده ها کار می‌کنید؟

بلی، ما با شتاب دهنده هایی (غالبا اینکیوبیتورها) کار خواهیم کرد که صرفا درصدد اخذ منافع نباشند و قابل اعتماد باشند.

آیا پس از دریافت اقامت دائم کانادا می‌توان بیزینس خود را فروخت؟

باید به اداره مهاجرت کانادا تضمین دهید که تا یک سال پس از دریافت اقامت دائم همچنان بیزینس خود را خواهید داشت. اما پس از گذشت این مدت می‌توانید آن را بفروشید.

مدت زمان دریافت ویزای کار کانادا از طریق خرید بیزینس چقدر است؟

پس از یافتن بیزینس مناسب در کانادا، معمولا ۲ تا ۳ ماه طول می‌کشد تا مجوز LMIA را دریافت کنید و پس از ارسال درخواست برای ویزای کار، معمولا ۴ تا ۶ ماه طول می‌کشد تا آن را دریافت کنید. البته بسته به شرایط سفارت کانادا این زمان ممکن است کوتاه یا طولانی‌تر شود.

آیا برای درخواست مجوز LMIA در برنامه مالک گرداننده یا Owner Operator باید حتما در کانادا حضور داشت؟

خیر. از بیرون از کانادا هم می‌توان برای تاییدیه ال ام آی ای درخواست داد.

آیا پس از خرید بیزینس در کانادا باید حتما در آنجا حضور فیزیکی داشت؟

بله. به عنوان مالک آن کسب و کار از شما انتظار می‌رود که فعالانه بیزینس خود را در کانادا مدیریت کنید، بنابراین حضور شما در کانادا لازم است

آیا پس از خرید بیزینس در کانادا باید نسبت به استخدام کانادایی‌ها متعهد بود؟

بله. یکی از شروط اصلی خرید بیزینس در کانادا و گرفتن مجوز LMIA و به دنبال آن مجوز کار این است که برای کانادایی‌ها فرصت‌های شغلی ایجاد کنید. عدم انجام این شرط می‌تواند بر تمدید ویزای کار و درخواست شما برای اقامت دائم کانادا تاثیر منفی بگذارد.

منظور از ورزشکار یا هنرمند در سطح جهانی چیست؟‌

منظور این است که ورزشکار یا هنرمند در سطح جهانی شناخته شده باشد یا در بالاترین سطح آن رشته فعالیت کند و همچنین سایر همکاران او در همان سطح او را بشناسند. در برخی از ورزش ها یا فعالیت ها که خیلی پرطرفدار نیستند قوانینی وجود دارد که از این افراد حمایت میکند و حتی با وجود اینکه در سطح جهانی شناخته شده نیستند، در بالاترین سطح رشته خود بودن کافی است.

چطور میتوانم تمایل خودم را در برنامه خوداشتغالی کانادا برای راه اندازی شغل شخصی به آفیسر اثبات کنم؟

روش های مختلفی در این زمینه وجود دارد که پیشنهاد میکنیم با مشاور مهاجرت خود مشورت نمائید. اما اگر بخواهیم به برخی از آنها اشاره کنیم میتوان سفر قبلی به کانادا یا داشتن طرح تجاری قوی یا یافتن شرکا تجاری در کانادا یا داشتن تجربه بیزینسی در زمینه مورد نظر و همچنین سطح زبان انگلیسی یا فرانسوی اشاره کنیم.

چطور میتوانم تمایل خودم را در برنامه خوداشتغالی کانادا در زمینه داشتن تمایل و توانایی در جهت کمک ویژه به فعالیت تجاری خاصی در کانادا اثبات کنم؟

هنرمندان و ورزشکاران در این زمینه باید آفیسر را قانع کنید که پس از ورود به کانادا فعالیت خود را ادامه میدهید و از طریق آن فعالیت کسب و کار راه اندازی خواهید کرد. در مورد کشاورزان، باید اثبات کنند که توانمندی خرید مزرعه در کانادا را داشته و تمام مسایل جزیی مدیریت مزرعه در کانادا را از قبیل جغرافی کانادا، مسائل مربوط به آب و خاک و قوانین کشاورزی در کانادا را آگاه هستند.

چطور به آفیسر اثبات کنم که توانایی در زمینه کمک ویژه داشتن به اقتصاد کانادا را دارم؟

این مورد بسیار تخصصی بوده و در مورد هر پرونده با پرونده دیگر تفاوت دارد. در این زمینه با مشاور خود مشورت کنید.

برای برنامه خوداشتغالی و ویزای تحصیلی میتوان همزمان اقدام کرد؟

 بهتر است اول برای ویزای تحصیلی اقدام کرد و بعد ازآن از طریق خود اشتغالی اقدام کرد.

سابقه کار در برنامه فدرال اسکیل ورکر نیاز به بیمه دارد؟

 خیردر صورت نداشتن از طرق دیگری قابل اثبات است.

تفاوت اکسپرس انتری و برنامه فدرال اسکیل ورکر چیست؟

برنامه فدرال اسکیل ورکر از طریق سیستم اکسپرس انتری انجام می‌شود. در واقع یکی از راه‌هایی که می‌توان از طریق اکسپرس انتری درخواست اقامت دائم خود را ثبت کرد، برنامه فدرال اسکیل ورکر است.

شرایط سنی در روش مهاجرتی فدرال اسکیل ورکر چگونه است؟

 محدودیتی وجود ندارد ولی افراد بین 18 تا 35 بیشترین امتیاز را دریافت میکنند

برای افزایش امتیاز ویزای فدرال کانادا باید چه کاری انجام دهم؟

افزایش امتیاز زبان، یادگیری زبان فرانسه ،ارایه مدرک بالاترو کسب سابقه بالاتر

آیا می‌توان بدون سابقه کار برای برنامه اسکیل ورکر فدرال اقدام کرد؟

خیر حداقل یکسال سابقه کار نیاز است

آیا بدون مدرک زبان می‌توان برای برنامه فدرال اسکیل ورکر اقدام کرد؟

خیر ایلتس 6 در همه مهارتها  پیش نیاز این برنامه است

اگر برای برنامه فدرال اسکیل ورکر اقدام کنم، خانواده‌ام هم اقامت دائم می‌گیرند؟

 بلی

به صورت مجردی برای برنامه فدرال اسکیل ورکر اقدام کنم یا متاهلی؟

 بسته به امتیاز همسر متقاضی دارد

آیا برای برنامه فدرال اسکیل ورکر جاب آفر لازم است؟

 خیر

مدت زمان پروسه برنامه فدرال اسکیل ورکر چقدر است؟

 6 ماه اما معمولا بیشتر طول میکشد

آیا رشته تحصیلی در برنامه فدرال اسکیل ورکر مهم است؟

 خیر، اگرچه برای گرفتن جاب آفر بعضی رشته ها بیشتر مطلوب است

تحصیلات و سابقه کاری باید در برنامه فدرال اسکیل ورکر به هم مرتبط باشند؟

 چنین قانونی وجود ندارد اما نظر به اینکه تخصص و مهارت  جز شرایط این برنامه است بهتر است تحصیلات و سابقه کار مرتبط باشد

چه مشاغلی در برنامه فدرال اسکیل ورکر بیشتر مورد نیاز است؟

عنوان شغلی مهم نیست ولی بایستی تخصصی باشد

چه زمانی باید آزمایش‌های پزشکی برای برنامه فدرال اسکیل ورکر را انجام دهم؟

 بعد از دریافت دعوتنامه یکسال اعتبار دارد

ارسال مدارک در برنامه فدرال اسکیل ورکر چگونه است؟

 بصورت بار گذاری ان لاین

آیا تحصیلات دانشگاهی در فدرال اسکیل ورکر لازم است؟

 خیر ولی ممکن است امتیاز لازم را کسب نکنید

اگر استان مورد نظر گواهی صلاحیت برای مشاغل فنی و حرفه‌ای مورد نظر را ارائه ندهد چه گونه می‌توان برای این برنامه واجد شرایط شد؟

در این صورت شما باید در شغل فنی و حرفه‌ای مورد نظرتان از یک کارفرمای کانادایی جاب آفر واجد شرایط دریافت کنید تا برای اقدام از طریق این برنامه واجد شرایط باشید.

 

اگر از طریق برنامه‌ی نیروی کار فنی و حرفه‌ای به کانادا مهاجرت کنم و اقامت دائم را دریافت کنم آیا می‌توانم در تمام استان‌های کانادا مشغول به کار شوم؟

استانداردها و شرایط آموزش در هر استانی از کانادا برای مشاغل فنی و حرفه‌ای متفاوت است. بنابراین این مورد بستگی به شما و کارفرمای کانادایی دارد که آیا شما تمام مدارک و شرایط لازم برای کار در آن شغل فنی و حرفه‌ای در استان مورد نظرتان را دارید یا خیر

آیا سابقه کار پاره وقت برای مهاجرت از طریق تجربه کانادایی مورد قبول است؟‌

بله. زمانی که جمع تعداد ساعات به ۱,۵۶۰ که معادل یک سال  است برسد، می‌توانید برای این برنامه اقدام کنید.

چند ساعت سابقه کار در هفته برای برنامه تجربه کانادایی مورد نیاز است؟

  30 ساعت به مدت یکسال

آیا سابقه کار پاره وقت همراه با تحصیل برای برنامه تجربه کانادایی محاسبه می‌شود؟

 خیر یکسال سابقه کار بعد از تحصیل محاسبه میشود

آیا می‌توانم بعد از ثبت درخواست برای برنامه کانادا را ترک کنم؟

 بلی

آیا داشتن تحصیلات در برنامه تجربه کانادایی الزامی است؟

 خیر ولی ممکن است بدون تحصیلات امتیاز لازم را نیاورید‌

داشتن مدرک زبان برای مهاجرت از طریق تجربه کانادایی الزامی است؟

 بلی

آیا تمکن مالی برای برنامه تجربه کانادایی مورد نیاز است؟

خیر

آیا می‌توانم کارم در کانادا را بعد از کسب یک سال سابقه کار ترک کنم؟

 بلی

آیا مرخصی با حقوق نیز جزو سابقه کاری برنامه تجربه کا نادایی محسوب میشود؟

بلی

آیا امتیاز برنامه تجربه کانادایی پایین می‌آید؟

مشخص نیست و بر اساس سیاست های اداره مهاجرت کانادا مشخص میشود

حداقل امتیازدر سال 2021

7-Jan-21 :461

21-Jan-21: 454

13-Feb-21: 75

18-Mar-21:  449

1-Apr-21 : 432

16-Apr-21:  417

29-Apr-21:  400

13-May-21:  401

20-May-21: 397

31-May-21 : 380

10-Jun-21:  368

24-Jun-21 : 357

8-Jul-21:  369

22-Jul-21:  357

5-Aug-21:  404

19-Aug-21:  403

14-Sep-21 : 462

مورد هزینه متقاضی همسر متقاضی هر فرزند

هزینه بررسی پرونده ۸۲۵ دلار کانادا ۸۲۵ دلار کانادا ۲۲۵ دلار کانادا

هزینه حق صدور اقامت دائم ۵۰۰ دلار کانادا ۵۰۰ دلار کانادا ۲۲۵ دلار کانادا

هزینه انگشت نگاری ۸۵ دلار کانادا اگر متقاضی دارای همسر و فرزند است ۱۷۰ دلار کانادا برای کل خانواده (متقاضی و همسر و فرزندان)

کل پروسه مهاجرت تحصیلی کانادا چقدر طول می‌کشد؟

پروسه اخذ پذیرش تحصیلی کانادا ۲ تا ۴ ماه خواهد بود. پروسه ویزا هم ۲ تا ۴ ماه. البته این زمان بندی ها در بهترین شرایط هستند ولی همیشه اینطور نیست.

اقامت و کار پس از تحصیل

پس از اتمام تحصیلات چه مدت می‌توان در کانادا اقامت داشت؟

دانشجویان با اخذ مجوز کار فارغ التحصیلی می‌توانند تا سقف ۳ سال در کانادا اقامت داشته باشند و مشغول به کار شوند.

اگر ترک تحصیل کنم چه اتفاقی برای ویزای من خواهد افتاد؟

نتیجه ترک تحصیل کردن در همه موارد یکسان نیست. ممکن است تا پایان استادی پرمیت مشکلی از نظر ماندن در کانادا نداشته باشید ولی قطعا زمان تمدید استادی پرمیت به مشکل خواهید خورد. اما اگر بدشانس باشید در حین تحصیل هم دانشگاه با اداره مهاجرت کانادا مکاتبه می‌کند و شما باید از کانادا خارج شوید.

آیا امکان ترک تحصیل و کار کردن در کانادا وجود دارد؟

امکان ترک تحصیل را در حالت عادی نخواهید داشت. مگر اینکه ویزای تحصیل کانادا را تبدیل به نوع دیگری از ویزا کنید. مثلا به نوعی اقامت دائم بگیرید یا پس از عقد قرارداد و درخواست محوزهای لازم ویزای کار بگیرید. در صورت ازدواج با فرد دارای اقامت تحصیلی یا کاری یا دایم هم شرایط میسر خواهد بود.

ویزای کاری پس از فارغ التحصیلی در کانادا چگونه است؟

شما می توانید پس از اتمام تحصیلتان در کانادا ویزای کار تحت عنوان ورک پرمیت فارغ التحصیلی بگیرید. مدت اعتبار این ورک پرمیت معمولا به اندازه طول دوره تحصیلی شما خواهد بود و بین ۸ ماه تا ۳ سال خواهد بود.

هزینه صدور ویزای کار فارغ التحصیلی چقدر است؟

هزینه صدور ورک پرمیت فارغ التحصیلی ۱۵۵ دلار کانادا است. همچنین شما باید هزینه ای تحت عنوان «Open Work Permit Holder» به مبلغ ۱۰۰ دلار کانادا را نیز پرداخت کنید. در مجموع 255 دلار.

مدت زمان صدور ویزای کار پس از تحصیل درکانادا چقدر است؟

صدور ویزای کار پس از تحصیل در کانادا معمولا ۷ هفته و نهایت ۶ ماه  طول می کشد.

آیا می توانم قبل از اینکه ورک پرمیت فارغ التحصیلی خود را دریافت کنم شروع به کار کنم؟

بله اما تنها تحت شرایط زیر:

به صورت تمام وقت در موسسات معتبر آموزشی کانادا تحصیل کرده باشید.

تحصیلات خود را به اتمام رسانده باشید و دارای استادی پرمیت معتبر باشید.

بیش از از تعداد ساعات مجاز (20 ساعت در هفته برای کار خارج دانشگاه) هنگام تحصیل در کانادا کار نکرده باشید.

توجه داشته باشید که اگر درخواست ورک پرمیت شما رد شد، می بایست بلافاصله کار کردن را متوقف کنید.

آیا می توانم قبل از اینکه مدرک خود را از دانشگاه کانادا دریافت کنم اقدام به اخذ ورک پرمیت کنم؟

لازم نیست تا آماده شدن مدرک خود برای اخذ ویزای کار در کانادا صبر کنید. تنها چیزی که لازم دارید نامه ای از طرف دانشگاه مبنی بر اتمام تحصیلات و همچنین ریز نمرات شما است.

من منتظر دریافت ورک پرمیت فارغ التحصیلی خود هستم. آیا در این فاصله می توانم از کانادا خارج شوم و سپس با ویزای تحصیلی خود به کانادا بازگردم؟

بستگی دارد. استادی پرمیت شما با ویزای تحصیلی فرق دارد و با آن نمی‌توانید به کانادا بازگردید. مجوز ورود شما به کانادا ویزای تحصیلی است که باید دارای اعتبار باشد. اگر ویزای شما منقضی شده است باید نسبت به تمدید آن اقدام کنید.

هنگام بازگشت به کانادا: اگر استادی پرمیت شما دارای اعتبار باشد، شما به عنوان دانشجو وارد می شوید.

اگر ورک پرمیت شما هنگامی که خارج کانادا بودید مورد تایید واقع شود شما به عنوان کارگر یا همان Worker وارد می شوید.

اگر همچنان نتیجه ورک پرمیت شما نیامده باشد شما به عنوان توریست یا همان Visitor وارد می شوید و می توانید تا زمانی که پرونده شما بررسی می شود بدون ورک پرمیت در کانادا کار کنید.

می توانید مجددا درخواست ورک پرمیت جدید بدهید و هزینه های مربوط را در فرودگاه پرداخت کنید. هنگامی که وارد خاک کانادا شدید می توانید توسط وب فرم (در سایت سفارت کانادا) درخواست قبلی خود را لغو کنید.

افسر مهاجرت در فرودگاه هنگام بازگشت به مجدد به کانادا از شما سوالاتی خواهد پرسید. همچنین ممکن است از شما مدارکی مبنی بر درخواست ورک پرمیت فارغ التحصیلی (رسید پرداخت ها و کپی اپلیکیشن) بخواهد.

افسر مهاجرت می تواند طبق دلایل مشخص خود، از ورود مجدد شما به کانادا جلوگیری کند.

مدرک زبان

آیا می‌توان بدون مدرک زبان از مدارس کانادا پذیرش گرفت؟

برای اخذ پذیرش از مدارس کانادا معمولا هیچ نیازی به ارائه مدرک زبان نیست. البته مدارس کانادا تست تعیین سطح زبان دارند و پیش از ثبت نام شما این تست را برگزار میکنند. در صورت کامل نبودن زبان انگلیسی یا فرانسوی شما، دوره پیش نیاز به شما تعلق خواهد گرفت.

طبیعتا هر چه زبان شما بهتر باشد برای پیشرفت در جامعه کانادایی موفق تر خواهید بود و پول کمتری را برای تقویت زبان در کانادا خرج میکنید.

آیا می‌توان بدون مدرک زبان از دانشگاه های کانادا پذیرش گرفت؟

مقطع کارشناسی

مدرک زبان مورد نیاز برای ورود به مقطع کارشناسی بستگی به دانشگاه مورد نظر شما دارد.. برخی از دانشگاه ها که معمولا رنک بهتری دارند نمره زبان حداقلی قطعی برای ورود مشخص کرده اند. اما بیشتر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی بدون نیاز به مدرک زبان نامه پذیرش مشروط را ارائه میکنند و دانشجو پیش از ورود به دوره آکادمیک در دوره زبان دانشگاه شرکت میکند.

مقطع کارشناسی ارشد (دوره محور)

در مقطع ارشد تقریبا بیشتر دانشگاه های کانادا پذیرش مشروط به زبان ارائه نمی‌کنند. اما خوشبختانه اخیرا برخی از دانشگاه های دولتی و خصوصی اقدام به صدور پذیرش های از این قبیل کرده اند و این موضوع برای بسیاری از مخاطبین خبر خوبی است. البته نکات پراهمیت زیادی وجود دارد که باید دانشجویان از آن ها آگاه باشند تا در ادامه مسیر دچار مشکل نشوند.

مقطع کارشناسی ارشد (تز محور)

در اخذ پذیرش تز محور، باید مدرک زبان حداقل دانشگاه را داشته باشید و بدون دانشگاه مدرک زبان مورد نظر دانشگاه امکان اخذ پذیرش تحصیلی را نخواهید داشت.

مقطع دکتری

در اخذ پذیرش دکتری نیز، باید مدرک زبان حداقل دانشگاه را داشته باشید و بدون دانشگاه مدرک زبان مورد نظر دانشگاه امکان اخذ پذیرش تحصیلی را در مقطع دکتری کانادا نخواهید داشت.

آیا می‌توان بدون مدرک زبان از کالج های کانادا پذیرش گرفت؟

برای ورود به اکثر کالج های کانادا نمره آیلتس ۶ یا ۶.۵ نیاز است. در صورتی که این نمره را ندارید کالج پذیرش مشروط را به شما خواهد داد. بیشتر کالج ها این دوره پیش نیاز را خودشان ارائه میکنند ولی برخی با موسسات زبان قرارداد همکاری داشته و دوره آنها را قبول دارند.

آیا مدرک زبان برای اخذ ویزای تحصیلی کانادا الزامی است؟

خیر اما داشتن مدرک زبان میتواند نشانه ای از قطعیت تصمیم و برنامه شما برای تحصیل در کانادا بوده و در تصمیم گیری آفیسرها تاثیر مثبتی بگذارد. البته نداشتن مدرک زبان دال بر عکس این مطلب نیست ولی در صورتی که برای اخذ ویزا مدرک زبان ارائه نمی‌کنید باید این موضوع در استادی پلان شما و همچنین نامه پذیرش کاملا مشخص و واضح باشد و مسیر تحصیلی شما برای ورود به دوره اصلی کاملا روشن شود. اگر وکیل دارید، ایشان نیز حتما در نامه دفاعیه خود این موضوع را شفاف خواهند کرد.

شرایط تحصیل در دوره های زبان به چه صورتی است؟

امکان تحصیل در دوره های زبان کانادا برای آن دسته از عزیزانی که نیاز به دریافت ویزای دانشجویی کانادا دارند ممکن نبوده و ما به شما توصیه می‌کنیم به موسسات و مشاورینی که در این زمینه به شما وعده می‌دهند اعتماد نکنید چون در حال حاضر امکان اخذ ویزای دانشجویی کانادا برای دوره های زبان وجود ندارد.

شرط نمره زبان برای دریافت پذیرش چطور است؟

برای اطمینان از پروسه پذیرش و ویزای کانادا، متقاضی باید حتما نمره آزمون زبان داشته باشد. دربرخی از مقاطع دکتری و فقط برای رشته های مهندسی اگر متقاضی در ابتدا نمره زبان نداشته باشد نیز کار قابل انجام است. برای سایر موارد باید از ابتدا نمره زبان متقاضی آماده باشد.

هزینه کلاس زبان در کانادا چقدر است؟

شهریه هریک از مؤسسات زبان در کانادا با یکدیگر متفاوتند.

ما در اینجا به شهریه مؤسسات زبان برخی از شهرهای بزرگ کانادا اشاره می‌کنیم:

تورنتو: دوره زبان انگلیسی ۱۲ هفته‌ای = ۳,۵۰۰ دلار کانادا

کبک سیتی: دوره زبان فرانسوی ۱۲ هفته‌ای = ۳,۵۷۰ دلار کانادا

ونکوور: دوره زبان انگلیسی ۱۲ هفته‌ای = ۴,۰۰۰ دلار کانادا

کلگری: دوره زبان فرانسوی ۱۲ هفته‌ای = ۳,۴۰۰ دلار کانادا

مدرک زبان ندارم. قصد اپلای در کانادا را دارم و برنامه‌ام این است که زبان را در کانادا یاد بگیرم. امکانش وجود دارد؟‌

امکان اقدام بدون مدرک زبان بستگی به رشته تحصیلی شما دارد. در برخی رشته ها این امکان وجود دارد و در برخی دیگر باید حتما مدرک زبان داشته باشید. فراموش نکنید زبان قوی تر برای موفقیت شما بسیار مهم خواهد بود.

قصد تحصیل در دوره زبان در کانادا را دارم. آیا می‌توانم اقدام کنم؟

پذیرش دوره زبان در کانادا به راحتی گرفته می‌شود ولی امکان دریافت ویزا برای دوره های زبان بسیار دشوار است.

قصد دارم با ویزای توریستی وارد کانادا شوم و بعد در دوره های زبان شرکت کنم. آیا امکان‌پذیر است؟

در صورت دریافت ویزای توریستی کانادا، امکان تبدیل آن به ویزای تحصیلی وجود دارد. شانس موفقیت تبدیل ویزای توریستی به ویزای دانشجویی با استفاده از ثبت نام در دوره های زبان بسیار کم است.

آیا همزمان با دوره زبان در کانادا میتوانم مشغول به کار شوم؟

خیر. دوره‌های مقدماتی آموزش زبان در کانادا شما را برای کار همزمان با آن واجد شرایط نمی‌کنند. پس از اتمام این دوره مقدماتی و شروع دوره اصلی در کانادا، امکان کار همزمان با تحصیل وجود دارد.

آیا نداشتن مدرک زبان پس ازورود به کشور کانادا مشکلاتی ایجاد میکند؟

در صورت داشتن آگاهی از قوانین مشکل خاصی نخواهید داشت ولی باید لحاظ کنید که مادامی که در دوره زبان هستید امکان کار کردن را نخواهید داشت و بهر حال این مساله از نظر مالی ممکن است شما را تحت الشعاع قرار بدهد.

 

سایر سوالات

بهترین دانشگاه های کانادا کدام‌اند؟

سه دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا جزو ۱۰۰ دانشگاه برتر جهان در سال ۲۰۲۰ (به نقل از QS) هستند که به ترتیب در جایگاه ۲۹، ۳۵ و ۵۱ جهان قرار دارند.

 

ارزانترین دانشگاه‌های کانادا کدام‌اند؟

دانشگاه مموریال

دانشگاه مک گیل

کالج دانشگاهی دومینیکن (Dominican)

دانشگاه آلبرتا

دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه دالهاوزی

دانشگاه تورنتو

دانشگاه اتاوا

آیا تحصیل در دانشگاه های کانادا رایگان است؟

خیر. اما امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانشجویان خارجی وجود دارد تا بتوانند بخش قابل توجهی از هزینه‌های تحصیل را پوشش دهند.

بهترین رشته دانشگاهی برای تحصیل در کشور کانادا کدام‌اند؟

MBA

علوم کامپیوتر و IT

بیزینس و مالی

رشته های مهندسی و مدیریت

علوم فیزیکی و زیستی و انرژی تجدید پذیر

علوم کشاورزی و جنگلداری

زیست‌شناسی، پزشکی و مراقبت سلامت

رسانه و روزنامه نگاری

اگر از کالج فارغ التحصیل شویم، درآمدمان در بازار کار کمتر خواهد بود؟

خیر، درامد بستگی به رشته انتخابی و بازار کار دارد و بسیاری از رشته ها فقط در کالج ارائه میشوند.

 

آیا بهتر است سال یازدهم و دوازدهم را در دبیرستان ایران بخوانم یا کالج کانادا؟

بسته به نمره های شما خصوصا توانایی زبان شما دارد تجربه نشان داده است که برخی دانش آموزان اولین سال تحصیلی در کانادا را در دو سال به پایان رسانده اندو برخی یکسال، اگرتوانایی گرفتن آیلتس حداقل 6 در همه مهارتها را دارید بهتر است از ایران دیپلم بگیرید و برای مقطع بعد از دیپلم  اقدام کنید.

رنک دانشگاه چه تاثیری در پروسه ویزا دارد؟

رنک دانشگاه به خودی خود خود تاثیری در ویزا ندارد ولی میزان جدیت شما را در درس خواندن نشان میدهد. مثلا اگر شما از دانشگاه تورنتو یا UBC پذیرش داشته باشید آفیسر میزان علاقه شما را به درس خواندن بیشتر میداند. در کل مشکل خاصی وجود ندارد. دانشگاه ضعیف وجود ندارد و اینکه ربط مستقیم به ویزا شدن و رتبه دانشگاه نیست .تمام تلاش ما همیشه این است که بهترین دانشگاه را با توجه به شرایط شما انتخاب کنیم.

آیا در مرحله اپلای باید مدارک تحصیلی برای دانشگاه پست شود؟

بستگی به شرایط هر دانشگاه دارد. معمولا اکثر دانشگاه ها برای اپلای تحصیلی کانادا اسکن مدارک شما را می پذیرند و نیازی به ارسال پستی مدارک نیست. فقط تعداد خیلی محدودی از دانشگاه‌ها مخصوصا در مقطع لیسانس ممکن است از شما بخواهند که همزمان با انجام پروسه اپلای مدارک تحصیلی را هم برای آن‌ها پست کنید.

آیا ارسال اصل مدرک و ریز نمرات تحصیلی برای دانشگاه لازم است؟

خیر. پس از اینکه از دانشگاهی پذیرش گرفتید از شما می خواهند که مدرک و ریزنمرات خود را از طرف دانشگاهی که قبلا در آن تحصیل کرده اید برای آنها پست کنید. دقت داشته باشید که هیچوقت اصل مدارک خود را برای دانشگاه ها ارسال نکنید بلکه باید اصل ترجمه مدرک و ریزنمرات تحصیلی که دارای مهر مترجم و مهر دادگستری است به همراه کپی فارسی آنها را برای دانشگاه مقصد ارسال کنید.

چند بار امکان دیفر پذیرش تحصیلی وجود دارد؟

بستگی به سیاست آموزشی هر دانشگاه دارد. معمولا دانشگاه های کانادا 2 تا 3 بار اجازه می دهند که دیفر کنید و ترم پذیرش خود را به ترم های بعد از آن منتقل کنید.

آیا با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های کانادا می توان بورسیه دریافت کرد؟

این امکان وجود دارد اما گرفتن بورسیه به فاکتورهای بسیار زیادی بستگی دارد و داشتن رزومه و سوابق تحصیلی درخشان و نمره زبان بالا از ملزومات آن است. معمولا بورسیه بیشتر برای مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند دکترا و ارشد پژوهش محور در نظر گرفته می شود. در مقاطع پایین تر هم تا حد کمی امکان دریافت اسکالرشیپ وجود دارد و بستگی به رزومه شما و شرایط دانشگاه دارد.

آیا با داشتن گپ تحصیلی زیاد احتمال پذیرش کاهش خواهد یافت؟

بصورت قطع نمی‌توان گفت گپ تحصیلی مانع پذیرش می‌شود اما باید این گپ تحصیلی با سابقه کاری پوشش داده شود.

شرایط سنی برای پذیرش در مقطع دکتری چقدر است؟

شرایط سنی خاصی برای پذیرش در مقطع دکترا و چه در مقطع کارشناسی ارشد وجود ندارد اما طبیعتاً هر چه سن متقاضی کمتر باشد و یا گپ تحصیلی بین تاریخ فارغ التحصیلی متقاضی و تاریخ فعلی کمتر باشد، شانس پذیرش دانشجو هم توسط استاد و هم توسط دانشگاه افزایش خواهد یافت.

ارائه سابقه کاری چقدر در میزان پذیرش در رشته های مدیریتی تاثیرگذار است؟

داشتن سابقه کار مدیریت شانس پذیرش در رشته مدیریت را افزایش می‌دهد.

داشتن مقاله چقدر در میزان پذیرش دکتری تاثیرگذار خواهد بود؟

داشتن مقاله برای پذیرش در مقطع دکترا یکی ازضرورت های بسیار مهم است.

آیا امکان پذیرش در رشته های غیر مرتبط در مقطع دکتری وجود دارد؟

امکان پذیرش در رشته های غیر مرتبط با تحصیلات شما در مقطع کارشناسی ارشد به هیچ وجه در مقطع دکترا وجود ندارد. چه اساتید و چه دانشگاه‌ها در مقاطع دکترا دانشجویانی را جذب می‌کنند که از بک گراند تحصیلی و یا تحقیقاتی مرتبط برخوردار باشند.

پذیرش در مقطع ارشد به صورت تز بیس بهتر است یا پذیرش به صورت کورس بیس و کدام ریسک ویزای کمتری دارد؟

همه افراد شرایط اخذ پذیرش بصورت تز بیس را ندارند. در تزبیس سابقه پژوهشی فرد بسیار تاثیرگزار است در نتیجه نمیتوان پاسخ کلی را برای همه افراد به کار برد. در خصوص پروسه ویزا نیز میتوان گفت کورس بیس یا تز بیس بودن بصورت خاص روی آن تاثیری ندارد.

آیا پذیرش به صورت تز بیس یا کورس بیس در مقطع ارشد تاثیری در ورود به بازار کار در کانادا دارد؟

رشته های تز بیس برای فعالیت های آکادمیک و رشته های کورس بیس برای رفع نیاز های بازار کار طراحی شده اند. پس اگر می‌خواهید پس از فارغ التحصیلی در شرکتی در زمینه تخصص خود مشغول به کار شوید رشته های کورس بیس مناسب است و اگر قصد فعالیت آکادمیک دارید تز بیس مناسب شما است..

با آیلتس جنرال امکان اقدام برای پذیرش تحصیلی وجود دارد؟

برای اخذ پذیرش تحصیلی حتما بایدآیلتس آکادمیک ارائه داد.

برای اخذ پذیرش در رشته های هنری داشتن پورتفولیو الزامی است؟

برای اقدام اکثر رشته های هنری به پورتفولیو نیاز است.

با معدل ١۶ و آیلتس ۶.۵ در رشته های مهندسی از دانشگاه ها ریجکت شده ام. علت ریجکتی چیست؟

عموما دانشگاه ها علت ریجکتی را در نامه ریجکتی قید می‌کنند و رقابتی بودن یکی از عوامل مهمی است که در ریجکت شدن نقش دارد.

آیا امکان اپلای در یک دانشگاه هم برای کارشناسی ارشد و هم برای مقطع دکترا وجود دارد؟

درصورت اپلای در یک دانشگاه هم زمان برای مقطع ارشد و دکتری، اپلیکیشن ارشد روی پرونده دکتری تاثیرگزار خواهد بود و بهتر است در یک دانشگاه همزمان برای ارشد و دکتری اپلای نشود