مهاجرت پزشکان و دندانپزشکان به کانادا

کشور کانادا نیاز بالایی به استخدام و بکارگیری پزشکان دارد که گستره تخصص های آن ذیل کد NOC شغلی شماره۳۱۱۳ است ، درآمد سالانه پزشکان بر اساس تخصص و مهارت بین ۱۰۰تا۴۰۰هزار دلار است.

یک پزشک یا دندانپزشک با مدارک کشور ایران نمی تواند در کانادا طبابت و یا دندانپزشکی کند و بایستی مدارک خود را مطابق با قوانین کانادا معادل سازی کند و در آزمون های مربوطه MCCQE, NAC, NDEB شرکت وموفق شود.

چنانچه در ایران پزشک و دندانپزشک هستند و میخواهید در شغل خود فعالیت کنید، اولین روش تحصیل است که با توجه به ظرفیت محدود دانشگاههای کانادا و نیاز به داشتن لیسانس در رشته های مرتبط و گذراندن آزمون های آتی ، چنانچه سن شما پایین است توصیه می شود.

اما در برخی از استان‌ها مانند برتیش کلمبیا چنانچه پزشکان از بخش سلامت عمومی پیشنهاد شغلی داشته باشند و دوسال تجربه شغلی مرتبط داشته باشند از طریق پذیرش سریع EE در حوزه متخصصان سلامت health care professional می توانند برای خود و خانواده خود اقامت دائم بگیرند.

در استان نواسکوشیا Nova Scotia چنانچه واجد شرایط مجوز پزشکی CPSN باشید و پیشنهاد شغلی و حداقل یکسال سابقه کار مرتبط در ده سال اخیر داشته باشید می توانند برای خود و خانواده خود اقامت دائم بگیرند.
در استان ساسکا چوان نیز پزشکان و دیگر متخصصان حوزه سلامت در صورت وجود نامه تاییدیه شغلی و ۶ماه سابقه کار قانونی در این استان ، امکان اخذ مجوز پزشکی و اخذ اقامت دائم کانادا را خواهند داشت.

چنانچه در ایران پزشک و یا دندانپزشک متخصص هستید و شروع کردن از ابتدا و درس خواندن برای شما سخت است، اگر سرمایه مناسبی دارید، توصیه می شود از راههای کارآفرینی تجاری مانند خرید یا افتتاح کلینیک در کانادا ، ویزای استارت آپ و یا سرمایه گذاری کبک اقدام فرمایید.

ضمنا لیست مراکز علمی که مدرک پزشکی آن ها مورد تأیید دولت کانادا است در وب سایت wdms.org قابل مشاهده است.
برای آگاهی رایگان از اینکه کدام راه برای شما مناسب تر است با ما تماس بگیرید.