تحصیل در استان آلبرتا

آلبرتا یکی از اقتصادی ترین استان های کانادا می‌باشد و با طبیعیت زیبا و محیط امن و تمیز از بهترین شهرهای دنیا برای زندگی است. این استان از موفقترین استان های کانادا بوده و سطح کیفی بالایی برای زندگی ارایه میکند. وجود شرکت های بزرگ نفتی و گازی در استان آلبرتا صنایع و سرمایه زیادی را جذب این استان کرده است و این شرایط به دانشجویان امکان خوبی برای یافتن شغل در این استان میدهد. دانشگاه آلبرتا یکی از بهترین دانشگاه های کانادا و دنیا در این استان قراردارد.

 

مزیت تحصیل در آلبرتا

سیستم ترانسفر واحدهای درسی

این سیستم به دانشجویان این امکان را میدهد که در هر دانشگاهی که درس میخوانید درخواست ترانسفر به دانشگاه دیگری را بدهید. بسیاری از این سیستم برای ورود به دانشگاه های با کیفیت بسیار بالا در آلبرتا استفاده میکنند.

 

مدرسه دولتی برای فرزندان شما

اگر شما در دوره های بلند مدت این استان تحصیل میکنید فرزندان شما میتوانند از سیستم دولتی مدرسه استفاده کنند. این موضوع میتواند به ازای هر فرزند ۱۰ هزار دلاربه سود شما باشد.

 

دانشگاه‌های استان آلبرتا

دانشگاه آلبرتا ،دانشگاه آگوستانا ،دانشگاه لتبریج ،دانشگاه ترینیتی وسترن فترینیتی کالج کینگز

کالج‌های استان آلبرتا

Mount Royal College

Northern Alberta Institute of Technology

Medicine Hat College

Newman Theological College

Northern Lakes College

Mount Royal College

Red Deer College

Southern Alberta Institute of Technology

Taylor University College and Seminary

St. Mary’s College

Alberta Vocational College

Edmonton

Lac La Biche

Bow Valley College

Nazarene University College

Alberta College of Art and Design

DeVry Calgary

Olds College

Keyano College

Lethbridge Community College

 

فرصت‌های مهاجرت پس از تحصیل

روش های اختصاصی استان آلبرتا

اخذ اقامت دائم از روش AINP Alberta Immigrant Nominee Program

در این روش متقاضی باید پس از دریافت تاییدیه از استان از طریق اداره مهاجرت کانادا برای اخذ اقامت دائم اقدام کند. این روش از طریق برنامه اکسپرس اینتری متقاضی می‌پذیرد. درحال حاضر امکان اقدام از این روش وجود ندارد.

اقامت پس ازتحصیل International Graduate Category

در این روش متقاضی باید:

قصد زندگی در آلبرتا را داشته باشد

از یکی از موسسات دولتی یا خصوصی مورد تایید در آلبرتا یا در یکی ازموسسات معتبرو دولتی سایر استان های کانادا در دوره های سرتیفیکیت یا دیپلما یا دانشگاهی فارغ التحصیل شده باشد. دوره باید بیشتر از یکسال باشد.

– در هنگام تشکیل پرونده دارای پیشنهاد شغلی معتبر بوده و به صورت تمام وقت در حال کار کردن باشد (هم شغل و هم کارفرما باید مورد تایید اداره مهاجرت باشد) و شغل متقاضی باید دریکی از زیر گروه های 0 A B C در گروه رده بندی مشاغل کانادا NOC باشد. تنها متقاضیانی که در گروه مشاغل C کار کرده باشند باید در هنگام اقدام مدرک معتبر زبان معادل ایلتس ۴ یا فرانسه با نمره آ۲ ارایه دهند.

آب و هوای استان آلبرتا

320روز آفتابی

آلبرتا بیشترین روزهای آفتابی را در کانادا دارد. البته این استان جز استان های سردسیر کانادا می‌باشد. استان آلبرتا ۴ فصل مجزا دارد. در تابستان از ماه ژوین تا آگوست میانگین دما ۱۵ تا ۲۳ و در پاییز از سپتامبر تا نوامبر ۳ تا ۱۵ و در زمستان از دسامبر تا فوریه ۸- تا ۲۵- و در بهار از مارچ تا می ۳ تا ۱۷ درجه می‌باشد.